Kredi kartı ödeme sistemi ile yapacağınız tahsilatların tamamını tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Tahsilat ve ödemelerde sıkıntılar yaşıyor ve teknolojik bir program ile bu sorunların önüne geçmek istiyorsanız e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz.


KREDİ KARTI ÖDEME SİSTEMİ


E-tahsilat sistemleri elektronik tahsilat olarak bilinmektedir. Yani nakit yada diğer yollarla alacağınız tahsilatları internet üzerinden gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için size özel Yiğit bilişim internet hizmetleri web sitesi yazar. Bu web sitesi kredi kartı ile size ödeme yapacak olan kurum, birey ve firmaların giriş yapacağı ve kart bilgilerini girerek ödeme yapacakları ödeme sayfasına sahiptir.


KREDİ KARTI ÖDEME SİSTEMİ İLE AÇILAN E-TAHSİLAT SİTESİ


E-tahsilat sistemi sayesinde firmanıza özel bir kredi kartı ödeme sistemi(sitesi) kurulur. Bu site üzerinden tahsilatlarınızı yaparsınız. Aynı zamanda sitenizi yöneteceğiniz bir yönetici paneliniz bulunmaktadır. Bu panel sayesinde hangi tarihlerde, kimden ne kadar ödeme yapılmış görebilir ve özel bir şekilde tahsilatlarınızı raporlayabilirsiniz. Yönetici paneliniz sayesinde yapılmış olan herhangi yanlış bir işlemi online olarak iptal edebilir ya da iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteyi kullandığınız ERP/muhasebe programlarınızla entegre ederek finans departmanınızda daha hızlı ve az iş gücü ile işlemlerin yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat sistemleri 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmakta olan bir kredi kartı ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanım sayısının her geçen gün artması, klasik tahsilat teknikleri ile alınamayan ödemeler, muhasebe / finans departmanlarında karşılaşılan sorunlar bu teknolojik sistemin kullanılma sebepleri arasında yer almaktadır.


KREDİ KARTI ÖDEME SİSTEMİ NASIL AÇILIR


Kredi kartı ile online ödeme alabilmeniz için gerekli olan tek şey ise bankalardan firmanız adına sanal pos almanızdır. Firma adına e-tahsilat sitenizle yapacağınız başvurular sonucu açılan sanal poslarınız e-tahsilat sitenize entegre edilir. Hali hazırda sanal posunuz var ise sorunsuz bir şekilde bu sisteme entegrasyonu sağlanabilmektedir. Yani e-tahsilat sistemleri sanal poslarınızı kullanabileceğiniz, özel ve tasarımı şık paneli sayesinde işlemleri takip edebileceğiniz, herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda (iade/iptal talebi) bu sıkıntıları ortadan kaldırabileceğiniz bir kredi kartı ödeme sistemi olarak karşınıza çıkmaktadır.

Kredi kartı ödeme sistemleri iki farklı şekilde kullanılabilir. Bayilerinden online kredi kartı tahsilatı yapmak isteyen firmalar ya da direk olarak kendi sitelerinden ürün satışı yapmak isteyen işletmeler tarafından tercih edilebilir.Şimdi dilerseniz e-tahsilat sistemlerinin bayi tahsilat sstemi ve internetten onlien satış yapılırken kredi kartı tahsilat sistemi olarak nasıl kullanıldığına bir bakalım.


1.BAYİ TAHSİLAT SİSTEMİ


E-tahsilat sistemini bayi tahsilat sistemi olarak kullanmak isteyen firmaların bayi ya da bayilerin alt bayileri bulunmalıdır. Dilediğiniz sayıda bayiniz ya da alt bayiniz olabilir. Örnek olarak Türkiye’de toplam 20 bayiniz bulunsun. Ve siz bütün bayilerinizin ödemelerini takip etmek, hangi bayi ne kadar satış yapmış raporlar ve grafiklerle karşılaştırmak istiyorsunuz. Aynı zamanda bütün bayilerinizin kredi kartı ile ödeme almasını istiyorsunuz. Bu konumda e-tahsilat bayi tahsilat sistemi araya giriyor.


Bayilerin alt bayilerinden Tahsilatı


 

Size yukarıda bahsedildiği gibi e-tahsilat sitesi açılıyor. Bu sistemin yöneticisi firma sahibi yani sizler oluyorsunuz. Bütün bayileriniz için ise bayilik hesapları yine yönetici paneliniz aracılığı ile açılıyor. Sizin sanal pos hesabınız e-tahsilat sitesine entegre ediliyor. Bayilerinizin fiziksel pos almasına gerek kalmıyor. Müşteriler bayilerinizin mağazalarından ürün aldıktan sonra ödeme yapacakları zaman bayi aracılığınız ile sizin sitenize giriş yapıyor. Kart bilgilerini ve tutarı yazıyor. Ödemesini tamamlıyor. Ödeme yapıldığı anda hem size, hem bayiye hem de istenirse müşteriye ürün ve satış hakkında bilgi maili gönderiliyor. Aynı anda ilgili ücret sanal pos hesabınıza geçmiş oluyor.


2. ONLİNE SATIŞLARDA KREDİ KARTI TAHSİLAT SİSTEMİ


Bir siteniz var ve bu site üzerinde ürünleriniz bulunmakta. Sanal pos alarak ödemelerinizi alacağınız bir sisteme sahip olmak istiyorsunuz. Diyelim ki domain adresiniz (alan adınız) yigitbilisim.com. Sizlere odeme.yigitbilisim.com alt domaini alınıyor ve bu adrese e-tahsilat sistemleri entegre ediliyor. Sitenizden kredi kartı ile ödeme almak isteyenler odeme.yigitbilisim.com adresine yönlendiriliyorlar. Ödeme yapmaları isteniyor ve ödeme yapıldığı anda sanal pos hesabınıza ilgili ücret yatırılıyor. Artık ürünlerinizi müşterinize göndermek için paketleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte e-tahsilat sistemlerinin B2B ve B2C sistemleri ile tam entegre bir şekilde çalışma özelliği bulunmakta. Yani herhangi bir online ödeme sayfanıza yönlendirilmeye gerek kalmadan sepete atılan ürünün ödeme sayfasına geçildiğinde, sitenin tasarımında herhangi bir değişiklik yaşanmadan ödeme yapılması sağlanabiliyor.


DETAYLI BİLGİ TALEBİ


Sizlerde teknolojinin vermiş olduğu bu gelişmeyi takip ederek online kredi kartı ödeme sistemini kullanmak istiyorsanız 0 414 313 24 25 numaralı telefon üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Sistem hakkında arayarak bilgi almadan önce bu sistemi online olarak ücretsiz denemek istiyorum diyorsanız, Detaylı Bilgi Talebi‘nde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek kredi kartı ödeme sistemi E-tahsilat’ın çalışma prensibini sizlere bütün detayları ile göstermelerini sağlayabilirsiniz.


 

2018 © Yigit Bilişim Hİzmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.